Šylantis klimatas. Kaip galime su tuo kovoti?

Dėl didėjančio šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tokių kaip anglies dioksidas, metanas ir azoto oksidas, išmetimo didėja pasaulio temperatūra. Šis reiškinys, vadinamas visuotiniu atšilimu, daro drastišką poveikį mūsų planetai, todėl vis dažniau kyla ekstremalių orų reiškinių, tokių kaip potvyniai, sausros ir karščio bangos. Dėl jo taip pat kyla jūros lygis ir tirpsta ledynai. Šie padariniai gali sukelti plataus masto destrukciją – nuo maisto gamybos sutrikimų iki žmonių perkėlimo dėl potvynių.
Siekdamos kovoti su šia problema, viso pasaulio vyriausybės įgyvendina politiką, kuria siekiama sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Tai apima atsinaujinančiųjų energijos šaltinių, tokių kaip saulės ir vėjo energija, skatinimą, anglies dioksido išmetimo apmokestinimą ir miškų kirtimo ribojimą. Be to, ir patys žmonės gali imtis veiksmų ir mažinti savo anglies dioksido pėdsaką, pavyzdžiui, mažindami elektros energijos naudojimą, valgydami mažiau mėsos ir perdirbdami atliekas. Nors visuotinio atšilimo padariniai jau juntami, dar nevėlu ką nors pakeisti ir padėti sulėtinti klimato atšilimą. Bendrais šalių vyriausybių ir atskirų piliečių veiksmais galime sukurti geresnę mūsų planetos ateitį.
Vienintelis būdas užkirsti kelią tolesnei visuotinio atšilimo žalai yra šalinti pagrindinę priežastį – šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. Kad tai pasiektume, vyriausybės ir tarptautinės organizacijos turi dirbti kartu ir įgyvendinti politiką, kuri padėtų sumažinti šių dujų kiekį, išmetamą į atmosferą. Tai galėtų būti atsinaujinančiųjų energijos šaltinių plėtros skatinimas, anglies dioksido išmetimo apmokestinimas ir miškų kirtimo ribojimas. Taip pat svarbu šviesti asmenis, kaip jie patys gali sumažinti anglies dioksido pėdsaką, pavyzdžiui, mažinti elektros energijos vartojimą, valgyti mažiau mėsos ir perdirbti atliekas.
Nors tai gali atrodyti neįveikiama užduotis, tačiau bendromis jėgomis kovoti su visuotiniu atšilimu įmanoma. Pripažindami situacijos skubumą ir imdamiesi veiksmų tiek vyriausybiniu, tiek individualiu lygmeniu, galime sulėtinti jo progresą ir sukurti geresnę mūsų planetos ateitį. Kartu mes galime kažką pakeisti.
Mūsų planetos ateitis ir ateinančių kartų gerovė yra mūsų rankose. Turime imtis ryžtingų veiksmų, kad sumažintume išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir apsaugotume savo planetą nuo tolesnės žalos dėl visuotinio atšilimo.

Previous post Saulės elektrinės – tvari aplinka be šiukšlių. Kaip?
Next post Bendruomenės švaros iniciatyvos