Akcija „Darom”. Nuo 2009 metų ir ar jaučiama nauda

Akcija „Darom” – tai viena iš ryškiausių ir reikšmingiausių aplinkosaugos iniciatyvų, kuri prasidėjo 2009 metais. Šios akcijos tikslas – suburti bendruomenes aplinkos tvarkymui ir švaresnės aplinkos kūrimui. Per daugiau nei dešimtmetį ši iniciatyva padarė žymų poveikį, tiek aplinkosaugos, tiek visuomenės sąmoningumo požiūriu. Šiame straipsnyje apžvelgsime akcijos „Darom” svarbiausius skaičius nuo 2009 metų ir aptarsime jos jaučiamą naudą.

Akcijos „Darom” skaičiai nuo 2009 metų

Nuo pat 2009 metų akcija „Darom” pritraukė tūkstančius savanorių, kurie savo laiku ir pastangomis prisidėjo prie švarios aplinkos kūrimo. Štai keletas įspūdingų skaičių:

  • Dalyvių skaičius. Kiekvienais metais akcijoje dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių.
  • Surinktas atliekų kiekis. Per visus veiklos metus surinkta tūkstančiai tonų atliekų.
  • Tvarkytų teritorijų plotas. Akcija apėmė didžiulius plotus, nuo miestų parkų iki atokesnių gamtos kampelių.

Jaučiama nauda

Aplinkosaugos pokyčiai

Akcijos dėka buvo išvalyti ir sutvarkyti dideli teritorijų plotai, padedant sumažinti taršą ir gerinti bendrą aplinkos būklę. Tai ne tik teigiamai veikia gamtą, bet ir gerina gyvenimo kokybę, skatina turizmą ir rekreaciją.

Visuomenės sąmoningumo didėjimas

Akcija “Darom” neabejotinai prisidėjo prie visuomenės sąmoningumo aplinkosaugos klausimais augimo. Žmonės tapo labiau informuoti apie atliekų tvarkymo svarbą, reciklingą ir aplinkos apsaugos praktikas.

Bendruomeniškumo jausmas

Ši akcija suvienijo įvairaus amžiaus ir profesijų žmones bendram tikslui. Tai skatina bendruomeniškumo jausmą ir rodo, kad bendromis pastangomis galima pasiekti teigiamų pokyčių.

Įkvėpimas kitoms iniciatyvoms

Akcija “Darom” tapo pavyzdžiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, įkvėpdama panašias aplinkosaugos iniciatyvas kitose šalyse.

Per daugiau nei dešimtmetį „Akcija Darom” tapo neatsiejama Lietuvos aplinkosaugos veiklos dalimi. Jos įtaka matoma tiek iš konkrečių skaičių – surinktų atliekų kiekio, tvarkytų teritorijų ploto, tiek iš bendro visuomenės požiūrio į aplinkos apsaugą. Akcija ne tik padeda tvarkyti aplinką, bet ir augina sąmoningumą, bendruomeniškumą bei skatina teigiamus pokyčius visuomenėje. Tai puikus pavyzdys, kaip vieningos veiklos gali nešti ilgalaikę naudą tiek gamtai, tiek žmonėms.

Top of Form

Previous post Kasečių pildymas Vilniuje: kaip tai prisideda prie švaros?
Next post Švari gamta ir saulės elektrinės: žingsnis į tvarumą